خانه » عکس بازیگران » عکس و بیو گرافی سیتا قاسمی شاعر افغان

عکس و بیو گرافی سیتا قاسمی شاعر افغان

عکس و بیو گرافی سیتا قاسمی شاعر افغان در این پست شما را بیشتر با زندگی این شاعر موفق افغان آشنا خواهیم کرد ….

عکس و بیو گرافی سیتا قاسمی شاعر افغان

بیوگرافی و عکس های سیتا قاسمی خواننده افغانی

سیتا قاسمی، یکی از آواز خوانان جوان و موفق موسیقی افغانستان است که درزمان کم توانست، شهرت جهانی کسب کند.

سیتا قاسمی؛ درشهر کابل دیده به جهان گشود  و تا صنف دهم در مکتب پنجصد فامیلی درس خوانده اما در دوران  جنگهای داخلی  مجبور به ترک کشور گردید.

وی ابتدا به پاکستان پناهنده شد و درکمپ ناصرباغ پشاور، مثل سایر افغانها زنده گی پر از مشکلات و تلخی ها را شروع کرد، سپس به آلمان رفت و در شهر فرانکفورت آن کشور، اقامت نمود و تاحال درآنجا زنده گی می کند.

این هنرمند چندی قبل در سومین جشنواره ی” تقدیرازهنرمندان و موسیقی دانان  افغانستان” که درایالت کالیفورنیای امریکا برگذارگردیده بود، به چند تن ازهنرمندان افغان  جوایزو تحایف اهدا گردید که از آن جمله سیتا قاسمی به دریافت جایزهء بهترین آوازخوان جوان افغانستان مفتخرگردید.

سیتا قاسمی آواز خوانی است که در بین تمام مردم افغانستان به خصوص طبقه جوان علاقه مندان خاص خود را دارد، تعدادی از مردم به این باور اند که سیتا قاسمی از فامیل وحید قاسمی  (هنرمند مشهور) کشور است، ولی آقای وحید قاسمی چندی قبل این ادعا را بی اساس خواند  ودرمصاحبۀ با هفته نامه مرسل، رشته فامیلی اش با سیتا قاسمی را نموده گفت:”سیتا را فقط به خاطر استعداد هنری اش می شناسم و با وی هیچ رابطه یا قرابت فامیلی ندارم.”

سیتا قاسمی آواز خوانی است که در سن  بسیارخورد، کار های هنری اش را آغاز نمود  و تا حال کارهای متعددی دربخش هنر موسیقی انجام داده است.

سیتا قاسمی بیش از 20 پارچه آهنگ دارد که عبارت اند از: تراقسم به خدا ای بی وفا یادم کن- منهم دختر کوچی صدایم مثل طوطی-  یارک بی وفایم- اسلام علیکم هموطن عیدت مبارک-  به تصویرم چه میبینی …  از آهنگهای مشهور سیتا قاسمی است.

سیتا قاسمی علاوه بر اینکه به تنهایی میخواند، باچند تن از هنرمندان شناخته شدهء کشورآهنگهای دوگانه ای رانیز سروده است  که از جمله میتوان از آهنگهای دوگانه ای او با ولی ، بشیر همدرد، آریس پرویز، ودیگر هنر مندان کشور نام برد که آهنگهای دوگانه گی اش نیزمثل سایر آهنگهایش محبوبیت زیاد پیدا کرده است . سیتا قاسمی نه تنها آواز خوان خوبی است، بلکه یک شاعر وکمپوزیتور لایق نیز می باشد و در ساختن موسیقی دسترسی کامل دارد ، کمپوز و شعر ها یک تعداد آهنگ های اش از خودش می باشد.

از جمله آهنگ های وی “به تصویرم چه میبینی خودم را بنگر”،آهنگ دوگانه با بشیر همدرد” دلی اهلی محبت درد دارد”،وآهنگ دوگانه با اریس پرویز”دل پریشانم چشم گریانم” می باشد.

این آواز خوان جوان تا اکنون چند آهنگ خود را ویدیو کلپ ساخته و مشغول ساختن آهنگهای جدید و ویدیو کلپ های جدید برای علاقه مندان خود است.

سیتا قاسمی  با فاروق کریمی  از دواج نموده و ثمره ازدواج آنان دوطفل است. به گفتۀ شوهرش فاروق کریمی او به سیتا قاسمی بسیارعلاقه داشت، ولی از مدت زیادی بدینسواز هم جداشده  اند.

سیتا همیشه در آهنگ هایش از هجروجدایی،عشق و بی وفایی ناله سر می دهد وبر خی از آهنگ هایش هم رنگ میهنی دارند.

عکس و بیو گرافی سیتا قاسمی شاعر افغان

عکس و بیو گرافی سیتا قاسمی شاعر افغان

عکس و بیو گرافی سیتا قاسمی شاعر افغان

سایت عاشقانه لاو 98

بیوگرافی سیتا قاسمی,زندگینامه سیتا قاسمی خواننده افغان,زندگی نامه سیتا قاسمی,سیتا قاسمی هنرمند افغانی,سیتا قاسمی بیوگرافی,زندگی سیتا قاسمی,سیتا قاسمی عکس,سیتا قاسمی ,زندگی نامه سیتا قاسمی ,سیتا قاسمی کیست ,سیتا قاسمی زندگی نامه ,زندگی نامه خواننده گان افغانی ,زندگینامه سیتا قاسمی ,Seeta Qasemi ,seeta Qasemi Biography ,Biography ,Biography Afghan Singers ,singer ,afghan singer ,

معادله راحل کنید *

طراحی ها
تمام حقوق مادی معنوی مطالب و طرح قالب برای سایت عاشقانه لاو98 LOVE98.IR و تنها با ذکر منبع مجاز می باشد این سایت محفوظ است