خانه » عکس بازیگران » مازیلار فلاحی خداحافظی کرد

مازیلار فلاحی خداحافظی کرد

در مازیلار فلاحی خداحافظی کرد به ماجرای خداحافظی مازیار فلاحی پرداخته ایم و علت این کار خواننده خوب کشورمان که آن را …

مازیلار فلاحی خداحافظی کرد

 پست اینستاگرامی مازیار فلاحی که بسیاری از هواداران او را ناراحت کرد حکایت از خداحافظی او از دنیای مجازی داشت.

فلاحی نوشت:

دوستان و همراهان عزیزم
سالها در این صفحه مجازی در کنار هم بودیم .
اما همانگونه که از اسمش پیداست اینجا فقط یک دنیای مجازی است .
قصد دارم با این پُست ، بعنوان آخرین پُستم در این صفحه مجازی از شما خداحافظی کنم .
تصمیم دارم دنیا و همه شما عزیزان را مثل روزهای قدیم از نزدیک و بطور واقعی حس کنم .
دلم برای خودم ، برای همه شما و دنیای واقعی تنگ شده است .
دوستتون دارم تا همیشه
مازیار فلاحی

مازیلار فلاحی خداحافظی کرد

مازیلار فلاحی خداحافظی کرد

 آن روزی که «مازیار فلاحی» کارش را با خواندن چند ترانه در فیلم سینمایی «مجنون لیلی» آغاز کرد، شاید جزو معدود خوانندگان پاپ بود که برخلاف دیگران، سراغ ترانه‌های «واسوخت» (لعن و نفرین معشوق) نرفت و با «عاشقانه» خواندن، بر احساس و اعتقاد خود پافشاری کرد و بر سر حرف‌اش ماند تا به یکی از محبوب‌ترین خواننده‌های پاپ ایران تبدیل شد.

زندگی مثبت نوشت: «مازیار» که در میان علاقه‌مندان‌اش به «آقای احساس» مشهور است، همرنگ جماعت نشد و از عشق خواند و خواند تا مزد پایبندی به عشق را با استقبال مردم بگیرد. در این روزهای زمستانی به سراغ او رفتیم تا از عشق داغ‌اش بگوید و به این سوال پاسخ دهد که منشأ این‌همه از عشق خواندن، کجاست و این آرامش از کجا سرچشمه می‌گیرد.

مازیلار فلاحی خداحافظی کرد

در آثار شما انرژی مثبت و حس عاشقانه‌ای وجود دارد. سرچشمه این احساس کجاست؟

در سال‌های 85 یا 86 که انتشار کارهای من آغاز شد، فضای بازار موسیقی چندان مثبت نبود. یعنی اشعار منفی خیلی طرفدار داشت و بیش از ترانه‌های مثبت و عاشقانه منتشر می‌شد. در خلوت، فضای امروزِ خودم را دوست داشتم و همین مسیر را ادامه دادم، به دلیل اینکه خلأ آن را احساس می‌کردم. دلیل دیگر احساس شخصی خودم است. به نظر من، وقتی در خلوت آدم‌ها شریک می‌شوید و آنها تو را در حریم خودشان راه می‌دهند، باید یک حس و انرژی مثبت از تو بگیرند. هدف من، ایجاد آرامش، اول برای خودم و بعد برای تمام عزیزانی است که آثار من را گوش می‌دهند. آنچه که من از موسیقی می‌خواهم، آرامش است.

مازیلار فلاحی خداحافظی کرد

ریشه این حس‌و‌حال مثبت و عاشقانه کجاست؟

این سوال سختی است! خلق یک اثر، گاهی ممکن است در کمتر از یک لحظه در دل رخ بدهد و ماحصل اتفاقات یک عمر باشد. اما خودم هم نمی‌دانم که چطور این‌گونه می‌شود.

خلوت «مازیار فلاحی» که در آن ترانه می‌نویسد و ملودی می‌سازد، چگونه و چه شکلی است؟

من یک پیانو دارم در بخشی از منزل که معمولاً نور کمی دارد. یک چراغ کوچک بالای آن روشن است ولی فضای بازی در اطراف من وجود دارد. من آنجا می‌نشینم و در آن خلوت، موسیقی خودم را می‌خوانم و می‌نوازم و یک قلم و کاغذ دارم که یادداشت می‌کنم. این داستان من و آن پیانو و اتاق خلوت است. ولی گاهی اوقات، نیمه‌های شب از خواب بلند می?شوم ? و شعری را می‌نویسم. مثل شعر «یلدا» که ساعت 5/4 صبح آن را نوشتم. آنقدر که دغدغه یلدا را داشتم و به آن فکر می‌کردم و هرچه که نوشتم، به طور ناگهانی کنار هم قرار گرفت. بعضی وقت‌ها هجوم کلمات به شما در زمانی رخ می‌دهد که انتظار ندارید. مثل یک روز که در اتوبان به سمت غرب در حال رانندگی بودم و با دیدن غروب آفتاب، با یک حجم عظیم از واژه‌ها مواجه شدم. زمان و مکانِ مشخصی برای شعر وجود ندارد و همه‌چیز در یک لحظه اتفاق می‌افتد.

مازیلار فلاحی خداحافظی کرد

* برخی از ترانه‌سراها یا آهنگسازها می‌گویند برای خلق یک اثر باید از آدم‌ها خیلی دور باشیم و به یک مکان ساکت و خلوت برویم. شما چنین عادتی ندارید؟

بلااستثناء من تمام موسیقی‌های خودم را در تنهایی می‌سازم. بله، خیلی این صحبت شما دوست‌داشتنی است، زیرا گاهی اوقات دلتان برای تنهایی تنگ می‌شود و دوست دارید خلوتی داشته باشید و هیچ‌کس جز خودت و خودت به آن راه پیدا نکند. در آنجاست که برای خودتان یک حریم قائل می‌شوید. من از قدیم یک آدم خجالتی بودم و دوست دارم همه خلوت من با خودم، برای نوشتن شعر در تنهایی باشد. انگار که دارم یک‌سری حرف‌های خصوصی به خودم می‌زنم که ممکن است حرف دل خیلی‌ها باشد. گاهی اوقات باید تنهای تنها و خارج از هیاهوی شهر باشید. اما بعضی وقت‌ها هم از دست شما خارج است، زیرا انگار کسی یا چیزی به سراغ شما می‌آید، حرف‌هایی در گوش شما می‌گوید و باید همان لحظه آن را ثبت کنید و دیگر نمی‌توانید برایش وقت و زمان و مکان تعیین کنید. برای من هم این اتفاق زیاد افتاده است.

مازیلار فلاحی خداحافظی کرد

این آرامش و انرژی مثبت را آیا در داخل خانه هم دارید؟

خانه به دو بخش تقسیم می‌شود. وقتی یک پدر هستید، باید پدر باشید و نمی‌توانید شاعر یا آهنگساز و خواننده باشید. باید آرامش شما از نوع آرامش پدرانه باشد و عاشقانه یک دختربچه را دوست بدارید. گاهی اوقات، باید همه قصه‌ها را پشت در منزل قرار بدهید و فارغ از همه آنها وارد خانه شوید.

ارتباط شما با اعضای خانواده چگونه است؟

من سعی می‌کنم که بهترین بابای دنیا باشم. ممکن است که در این بهترین بابای دنیا بودن هم گاهی اوقات زیاده‌روی کنم!

دانلود رمان ماه مه آلود هر سه جلد کامل
رمان ماه مه آلود
 
رمان ماه مه آلود به قلم پرستو . س با بیش از یک میلیون دانلود و نصب یکی از پر مخاطب ترین رمان های فارسی زبانان بوده است که هر سه جلد این رمان در این سایت قابل دانلود و مطالعه می باشد. جلد اول به صورت رایگان دانلود کنید در صورت تمایل دو جلد دیگر را نیز مطالعه فرمایید.توضیحات بیشتر

+ 13 = 15

تمام حقوق مادی معنوی مطالب و طرح قالب برای سایت عاشقانه لاو 98 و تنها با ذکر منبع مجاز می باشد این سایت محفوظ است.